Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Turnovská pokladna Českých drah zůstane zachována i další rok

20. 10. 2021

České dráhy se rozhodly uzavřít svoji pokladnu na nádraží v Turnově. Cestující s tím nesouhlasili a podepsali proti tomu petici. Liberecký kraj chce pro ně stávající komfort zachovat, a proto objedná provoz pokladní přepážky Českých drah i na další rok.

„Hlavní příčina problémů s turnovskou pokladnou se nachází jinde. České dráhy jako jediný dopravce v regionu nedaly souhlas ke vzájemnému uznávání jízdenek s ostatními provozovateli. V praxi to znamená, že společnost ARRIVA vlaky nemůže prodávat produkty Českých drah. Pokud by se jejich pokladna v Turnově zrušila, cestující by přišli o svůj komfort. Chápu tedy jejich rozhořčení. Liberecký kraj nyní objedná provoz pokladny i na další rok, a to v rámci smlouvy s Královéhradeckým krajem,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Objednávka stávajícího rozsahu provozu pokladní přepážky Českých drah v Turnově bude platná na období jízdního řádu 2021/2022. „Během této doby začneme s Českými drahami jednat o tom, aby přistoupily na požadavek uznávání jízdních dokladů tak, jak to již učinili ostatní dopravci,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.  

Liberecký kraj se však již několik let snaží přesvědčovat cestující, aby nakupovali jízdenky přímo ve vlaku u průvodčího, který je v tarifu IDOL bez přirážky. Pasažéři tak ve stanici nemusí hledat pokladnu, mohou jít přímo do vlaku, posadit se na vybrané místo a po příchodu průvodčího požádat o svůj lístek.

 

 

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419