Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor dopravní obslužnosti

Jízdenka Libnet+ / EuroNeisse Ticket

Turistická jízdenka Euro Nisa Ticket (ENT) 

ENT
V rámci svého jubilea v roce 2014 se sjednotil název jízdenky na české straně Libnet + s německou mutací na Euro Nisa Ticket (zkratka ENT) a od roku 2015 už je prodávána pouze pod tímto názvem.

Jízdenky se vydávají na celý kalendářní den pro cestování ve veřejné dopravě.
Mezinárodní síťové jízdenky lze využít nejen u smluvních dopravců sítě IDOL na území Libereckého kraje, ale také u dopravců v Německu v oblasti dopravního svazu ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien), Polsku na území Euroregionu Nisa, a také ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji na autobusových linkách 401-410 a částečně železničních tratích s přesahem z Libereckého kraje (do krajových stanic). Na lanové dráze ČD na Ještěd, na kterou jízdenka ENT rovněž platí, je nutné k zakoupené jízdence ENT zaplatit místenku. Její platnost na turisticky lákavých úzkokolejkách v Německu (např. Jonsdrof, Oybin) je také s doplatkem.
Jízdenky Euro Nisa Ticket se vystavují v papírové podobě a jejich cena je  velmi příznivá.

Jednodenní výlet z Liberce do Budyšína (Bautzen) pro 5 cestujících s jízdenkou Libnet+ pro všechny tam i zpět Vás tak vyjde na pouhých 320 Kč!
V Libereckém kraji je jízdenky možné zakoupit na všech předprodejních místech IDOL (informační kanceláře dopravců), ale také přímo v regionálních autobusech a u průvodčího ve vlaku (v železničních stanicích bez obsluhy).

Podrobnosti o těchto turistických jízdenkách lze nalézt ZDE.