Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Turistická jízdenka Euro Nisa Ticket (ENT) 
logo

V rámci svého jubilea v roce 2014 se sjednotil název jízdenky na české straně Libnet + s německou mutací na Euro Nisa Ticket (zkratka ENT) a od roku 2015 už je prodávána pouze pod tímto názvem.

Mezinárodní síťové jízdenky lze využít nejen u smluvních dopravců sítě IDOL na území Libereckého kraje, ale také u dopravců v Německu v oblasti dopravního svazu ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien), Polsku na území Euroregionu Nisa, a také ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji na autobusových linkách 401-410 a vybraných úsecích železničních tratí 081, 083, 084, 085, 089.
Na vybraných dopravních prostředcích může být vyžadován poplatek dle ceníku dopravce (Žitavská úzkokolejka, lanovka na Ještěd).

Platí v den zakoupení do 4:00 hodin následujícího dne (u varianty jednodenní), nebo tři dny včetně dne zakoupení do 4:00 hodin čtvrtého dne (u varianty třídenní). Lze zakoupit u řidiče, na pokladně ČD, u průvodčích železničních dopravců v IDOL nebo kontaktním místě IDOL. Jízdenku nelze zakoupit v předprodeji.

ceník

Ke každé jízdence je možná přeprava dvou dětí věku 6-14 let (včetně) zdarma.

Podrobnosti o těchto turistických jízdenkách lze nalézt ZDE.